Nobody can save you now... Strona GłównaPoprzedni temat «» Następny temat
Regulamin
Autor Wiadomość
Mistrz Gry


Wysłany: 2014-09-06, 16:21   Regulamin


Regulamin ForumAdministracja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu i zobowiązuje się od razu informować o tym swoich użytkowników.


rejestracja


1. Przede wszystkim dokładnie zastanów się czy w najbliższej przyszłości zdołasz odnaleźć odpowiednią ilość czasu, który mógłbyś poświęcić grze na naszym forum. Zależy nam na aktywnych, zaangażowanych w fabułę użytkownikach i chcielibyśmy zaznaczyć, że nie potrzebujemy całego mnóstwa osób, które swój pobyt tutaj zakończą na założeniu karty postaci czy tematu z relacjami jak to często bywa.
2. Twój nick musi składać się z imienia bądź ksywki oraz nazwiska bohatera.
3. Zwróć także uwagę na rok akcji, który wyklucza pojawienie się postaci takich jak chociażby Ginny Weasley. Rozgrywka nie toczy się w Hogwarcie, więc pierwszoplanowe postacie w wieku od 11 do 17 lat nie będą akceptowane.
4. W polach profilu, które są wymagane podczas rejestracji prócz tych standardowych pojawia się także numer gadu-gadu. W miarę możliwości prosimy by ten podany przez Ciebie był prawdziwy, ponieważ to znacznie ułatwi nam komunikację.
5. Na jedno konto przypada tylko i wyłącznie jedna postać.
6. Tworzenie multikont jest dozwolone, ale trzecią postać można założyć dopiero wtedy, gdy na dwóch poprzednich rozegrało się fabularnie co najmniej dwie gry.


karty postaci


1. By uniknąć nieporozumień, przed rozpoczęciem pisania karty postaci dokładnie sprawdź czy wygląd sławy, który zamierzasz wykorzystać jest wciąż dostępny.
2. Oczywiście możliwe jest zarezerwowanie takowego - od tego momentu każdy użytkownik otrzymuje trzy dni na napisanie karty postaci. W szczególnych wypadkach możliwe jest przedłużenie tego czasu, lecz odnośnie tej kwestii należy kontaktować się już bezpośrednio z Administracją poprzez wiadomość prywatną.
3. Wzór karty postaci znajdziesz tutaj, jest on obowiązkowy dla wszystkich użytkowników.
4. Dobrze przeanalizuj decyzję odnośnie wyboru wizerunku wszak po zamknięciu karty nie będziesz miał już możliwości ponownej zmiany twarzy.
5. Konta, których właściciel nie napisał karty postaci w regulaminowym czasie oraz nie wykazuje nim żadnego zainteresowania, zostaną usunięte po 10 dniach.
6. Wymagana jest akceptacja karty przez jednego z Administratorów. Pamiętaj, że bez zaakceptowanej karty postaci nie możesz rozpocząć gry na forum, a jedynym działem w jakim możesz pisać jest Miszmasz.
7. Zanim stworzysz postać aurora, śmierciożercy bądź członka Zakonu Feniksa, zapoznaj się z tematem: {link}


pola profilu


1. Nim rozpoczniesz jakiekolwiek wątki fabularne koniecznie uzupełnij pola w profilu oraz wklej link do avatara o wymiarach 200x320px przedstawiającego wizerunek sławy, którą wcześniej wybrałeś.
2. Oczywiście mogą to być także modele i modelki, których fotografie pochodzą z takich serwisów jak chociażby słynny Deviantart, lecz pamiętaj, że wiązać się to będzie z ograniczonym dostępem do grafiki. Natomiast całkowicie zabronione są avatary z postaciami rysunkowymi.
3. Dbając o zachowanie odpowiedniego klimatu, bardzo prosimy by dobierać zdjęcia do avatarów tak aby nie przedstawiały one półnagich postaci w wulgarnych pozach.


gra na forum


1. Nikt z nas nie jest światowej sławy pisarzem, ale każde forum jest po to by nieustannie doskonalić swoje umiejętności w tym kierunku. Nikt też nie zmusza do pisania wyjątkowo długich esejów, ale też tego nie zabrania. Jest to tylko i wyłącznie Twoim osobistym wyborem.
2. Postaraj się by każdy Twój post składał się z co najmniej dziesięciu linijek tekstu i nie ograniczał jedynie do wymiany zdań. Niech zawiera opisy uczuć, myśli bohatera, co z pewnością na swój sposób urozmaici grę.
3. Prosimy by dialogi pogrubiać, a wszystkie przemyślenia zapisywać kursywą.
4. Wszelakie emotikony i prywatne konwersacje pomiędzy graczami zamieszane w treści posta nie będą akceptowane.
5. Używanie wulgaryzmów jest dozwolone choć prosimy by w tej kwestii zachować słuszny umiar.
6. Treści przeznaczone dla osób pełnoletnich również nie są zakazane aczkolwiek nie każdy ma ochotę zagłębiać się w nazbyt barwne i szczegółowe opisy - również prosimy o opanowanie i w miarę możliwości, subtelność. Bardzo mocno wierzymy w Waszą kreatywność i pomysłowość!
7. Przy scenach erotycznych należy zaznaczać na samym początku iż jest to scena +18. Istnieje na forum funkcja ukrywania tekstu i przy takich scenach powinna być ona używana.
8. Imienia Lorda Voldemorta nie wolno wymawiać (używać go w wypowiedziach postaci) - w innym wypadku mogą się pojawić konsekwencje fabularne {więcej}


nieobecnosc


1. Szkolna wycieczka? Nadmiar obowiązków i egzaminów? Szlaban? Jeśli planujecie dłuższą nieobecność bylibyśmy wdzięczni za wspomnienie o tym w odpowiednim temacie.
2. W sytuacji, kiedy nie pojawisz się na forum przez dziesięć dni i nie poinformujesz nas o tym, Twoje konto zostanie przeniesione do grupy nieaktywnych, skąd postać może trafić na listę do odstrzału.


bilokacja


1. Jak sama nazwa wskazuje, bilokacja jest przebywaniem w dwóch miejscach jednocześnie. Każdy z nas zapewne przekonał się, że zdarzają się sytuacje, gdy podczas prowadzenia rozgrywki Twój partner przepada bez wieści - wtedy bez konieczności zakończenia gry możesz rozpocząć nowy wątek.
2. Bilokacja jest dozwolona dla wszystkich graczy. Jednak w przypadku skorzystania z tego przywileju na początku postu prosimy zaznaczać czasoprzestrzeń, w jakiej postać się znajduje (np. "Po grze z Annie").
3. Jako bilokację traktuje się każdą grę, która nie jest zadaniem od Mistrza Gry lub postaci specjalnej. Zadania od MG i NPC oraz zebrania i eventy nie są liczone do dwóch rozgrywek fabularnych i można je rozgrywać w dowolnym momencie.


shoutbox


1. Jeśli mamy spędzać tutaj swój wolny czas zależy nam i zapewne Wam także, by na forum panowała miła, przyjazna atmosfera. W związku z tym nie chcielibyśmy by wszelakie prywatne spory pomiędzy użytkownikami zakłócały spokój w Shoutboxie jak i w jakimkolwiek innym temacie. Prosimy by ewentualnie rozstrzygać je poprzez wiadomości prywatne czy w inny, preferowany przez Was sposób.
2. Nie wyzywamy się, nie używamy wulgarnego słownictwa, nie prowokujemy nawzajem, a przede wszystkim ze spokojem i cierpliwością tolerujemy odmienność zdania innych użytkowników.


mistrz gry


1. Mistrz Gry jest wszechwiedzący. Wie o wszystkim co dzieje się na forum, zna wasze postacie na wylot i nie można przed nim niczego ukryć.
2. Założenie Karty jest zgodą na ingerencje Mistrza Gry w rozgrywki i życie Waszej postaci.
3. MG nie można ignorować! Jeżeli pojawia się w rozgrywce należy uwzględnić w następnych postach to o czym napisał MG i ściśle trzymać się poleconych przez niego zadań.
4. Prosimy o szczególne przeglądanie swojego informatora, bo mogą tam pojawiać się zadania od Mistrza Gry. Ignorowanie zadań jest karane utratą punktów.
5. Zadania przyznawane przez MG są poza bilokacją. Jeżeli grasz już z dwoma postaciami i dostajesz zadanie w informatorze to nie musisz się martwić! Zadanie może być Twoją trzecią rozgrywką.
6. Mistrz Gry ma zawsze decydujące zdanie w rozgrywce, w której bierze udział. Może przychylić się do próśb graczy, ale nie musi, jeśli uzna, że są z jakiegoś powodu niemożliwe do zrealizowania.
7. Każda decyzja postaci - zwłaszcza w walce - niesie za sobą różne konsekwencje i należy się z nimi liczyć. Trwa wojna, administracji zależy na zachowaniu tutaj jej klimatu. Rejestrując się na tym forum zgadzasz się na śmierć postaci bądź osadzenie jej w Azkabanie.
8. Irytek także jest kontem Mistrza Gry i należy go traktować w ten sam sposób.


system punktowy


1. System punktowy został stworzony przez administrację dla urozmaicenia Wam gry i przyjemności pisania.
2. Na czym polega system punktowy i za co są przyznawane punkty możecie przeczytać tutaj.
3. Na forum funkcjonuje także sklep, w którym możecie wymienić zarobione punkty na przedmioty i eliksiry potrzebne w rozgrywkach.


postacie drugoplanowe


1. Jak sama nazwa wskazuje, postacie drugoplanowe, to bohaterowie, którzy udzielają się fabularnie zdecydowanie rzadziej niż pozostali. Ze względu na ich wiek czy umiejętności magiczne mogą nie uczestniczyć w poszczególnych eventach.
2. W związku z powyższym postaci tych nie będzie dotyczył System Punktowy obowiązujący na forum. Tak więc prosimy nie dopominać się o przyznanie punktów za kartę postaci i inne elementy. Ich ekwipunek będzie składał się jedynie z różdżki (w przypadku, gdy postać będzie przed 11 rokiem życia oczywiście takowej posiadać nie będzie).
3. Istnieje na forum postać Kameleona. Jest to konto specjalne w grupie postaci drugoplanowych, do którego dostęp ma każdy użytkownik. Konto służy do wcielania się na jedną bądź kilka rozgrywek w postacie NPC, takie, jak rodzice, rodzeństwo czy przyjaciele, którzy nie istnieją realnie na forum.
4. Kameleon nie ma prawa rzucać kośćmi.
5. Kameleon nie jest Mistrzem Gry i nie należy go tak traktować - jest to po prostu postać NPC bez żadnych praw MG.
6. Jeżeli do rozgrywki, w której bierze udział Kameleon dołączy się również Mistrz Gry bądź Irytek, należy ich bezwzględnie słuchać i to oni od tego momentu kierują rozgrywką.
7. Użytkownikom nie wolno zmieniać podpisu, hasła ani avatara Kameleona.

 
   Podziel się na:  
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
wxv.pl - załóż forum dyskusyjne za darmo


Grafikę na forum wykonała Seba pod okiem Daliena. Jej elementy zostały znalezione w internecie. Styl jest dziełem Curly, a kody zostały stworzone przez administrację, przy pomocy niektórych znalezionych w odmętach internetu. Nie kopiuj, zapytaj.