Nobody can save you now... Strona GłównaPoprzedni temat «» Następny temat
Fabuła
Autor Wiadomość
Mistrz Gry


Wysłany: 2014-09-10, 13:42   Fabuła


Fabula Dark Ages

Rok 1980 wielkimi krokami zmierza ku końcowi. Zatrzymując się przy jednym z okien i spoglądając zza ciężkiej i sędziwej kotary na najbliższą ulicę prawdopodobnie dostrzeżesz jedynie kilka latarni rozświetlających ciemność i rzucających poświatę na chodnik, którego szarawy kolor zaginął pod grubą warstwą białego puchu wciąż sypiącego się z nieba. Brak jakiejkolwiek żywej duszy pod żadnym pozorem nie wynika z faktu nadejścia późnej pory. Dzieje się tak, ponieważ ostatnimi czasy świat magii nie należy do najbezpieczniejszych miejsc. Brak w nim tolerancji, pokoju, wzajemnego szacunku natomiast po brzegi wypełnił się przemocą i nienawiścią. Śmierć sieje ogromne żniwo, zagrożenie czyha na każdym kroku i co gorsza, z każdym dniem coraz trudniej jest o optymistyczne myślenie, o nadzieję, że niebawem rzeczywistość odmieni się na lepsze, a wszechobecne zło zostanie pokonane.
Głównym sprawcą przerażających czasów jest Lord Voldemort oraz jego wierna armia Śmierciożerców, która jest gotowa do każdego, nawet najbardziej okrutnego działania w służbie swojemu Panu. Ich głównym założeniem jest to, że społeczność czarodziejów powinna zostać pozbawiona wszystkich, którzy swoje pochodzenie mogliby określić jako mugolskie. Większość z nich sprawia wrażenie tak bardzo owładniętych tą ideą, że zabójstwo, które jest najgorszą zbrodnią dla nich stanowi jedynie element pierwszorzędnej zabawy. Prócz tego, ostatnie miesiące ukazują, że stali się jeszcze bardziej śmielsi w swoich działaniach, dokładnie tak jak gdyby byli ponad wszelakim prawem i zasadami. Choć opowiedzenie się po stronie Czarnego Pana i wstąpienie do jego szeregów zdaje się być rozsądniejsze tak istnieją jeszcze tacy, którzy potrafią się temu zdecydowanie sprzeciwić. Lecz jest to ostatnim słowem jakie zdołają wypowiedzieć. Dla śmierciożerców bowiem nie istnieje dobrowolne podejmowanie decyzji i decydowanie o swoim losie.
Lata 80. przyniosły ze sobą pewną znaczącą zmianę. Otóż, nową Minister Magii została Milicenta Bagnold. Wydawać by się mogło, że natychmiast po objęciu zaszczytnego stanowiska zabrała się do pracy, ponieważ lada dzień zaczęły pojawiać się coraz to liczniejsze restrykcje prawne. Część czarodziejów reaguje na nie bardzo optymistycznie, część podchodzi do nich z chłodną rezerwą, a pozostali są im zupełnie przeciwni. Minister nieustannie argumentuje, że to dla ogólnie pojętego dobra i dzięki temu wszystko zmierza ku lepszemu, lecz prawda niestety nie jest tak barwna. Wierząc w ludzką naiwność, stara się wszystkim wokoło zamydlić oczy i pokazać swoją siłę choć tak naprawdę jest kompletnie bezradna. Cała niestabilność odbija się także szerokim echem wśród mediów, które z każdą chwilą coraz bardziej poddają się cenzurze i silnym wpływom różnych stron.
Istnieje jednak siła oporu, która nie tylko wszem i wobec opowiada o swoich działaniach, ale sumiennie i przemyślanie wprowadza je w życie. Mowa oczywiście o Zakonie Feniksa, którego twórcą jest sam Albus Dumbledore. Jego członkami przede wszystkim zostają czarodzieje, którzy zdolni są do nawet największych poświęceń w imię dobra, o silnym charakterze, który w kryzysowych momentach niełatwo jest złamać. Żaden z nich nie został do tego przymuszony, wszyscy podjęli tę decyzję dobrowolnie i świadomie. Zakon nieustannie rekrutuje nowych działaczy mając świadomość, że w momencie ostatecznej walki ich liczba może okazać się niewystarczająca.
Którą stronę wybrać? Kogo obdarzyć pełnym zaufaniem, a kto okaże się być jedynie zwykłym pionkiem w skomplikowanej grze? Co przyniesie ze sobą najbliższy dzień o ile uda Ci się go doczekać? O czyjej śmierci przeczytasz, trzymając w ręku nowe wydanie Proroka Codziennego? Jaka wartość jest dla Ciebie najważniejsza – idealny świat według Twojej wizji czy miłość oraz najbliżsi? Będziesz musiał odpowiedzieć na te pytania szybciej niż przypuszczasz…
 
   Podziel się na:  
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
wxv.pl - załóż forum dyskusyjne za darmo


Grafikę na forum wykonała Seba pod okiem Daliena. Jej elementy zostały znalezione w internecie. Styl jest dziełem Curly, a kody zostały stworzone przez administrację, przy pomocy niektórych znalezionych w odmętach internetu. Nie kopiuj, zapytaj.